game internet mobile technologie

Siedemdziesiąt twarzy Mextures

Zarówno w AppStore, jak i w Google Play istnieje wiele aplikacji do obróbki zdjęć. Pomimo niewątpliwego sukcesu Instagrama, na rynku jest jeszcze miejsce dla konkurencji.

Mextures jest jednym z dobrych przykładów. Aplikacja również opiera się na nakładaniu filtrów na nasze zdjęcia, jednak w przeciwieństwie do wielu innych umożliwia ich dowolne miksowanie.

Mextures

W galerii znajduje się ponad 70 oryginalnych tekstur będących standardowym zestawieniem różnego rodzaju świateł, vintage’owych efektów, postarzonej kliszy i tym podobnych dupereli. Jednak w połączeniu wyglądają one naprawdę rewelacyjnie.

Jeśli wyjdzie Wam fajna mieszanka, można zapisać ją do „formuł”. W moim przypadku takie rzeczy dzieją się zupełnie przypadkiem, ale zakładam, że jest kilka osób, które umyślnie spłodzą coś ciekawego. Dla reszty w Mextures znajduje się 40 „formuł” przygotowanych przez… ehem, „profesjonalistów” ze świata fotografii smartfonowej.

Powyższe brzmi odrobinę mniej śmiesznie w kontekście zwolnień fotografów z jednej z najstarszych gazet w USA, „Chicago Sun-Times”. Reszcie zaoferowano kurs fotografii iPhonami. Świat idzie w dziwnym kierunku.

Mextures jest obecnie dostępny jedynie na iOS w cenie $0.99.

Jakub Oszczepalinski / 11 czerwca 2013

blog comments powered by Disqus